Wiosna tuż za rogiem, możesz myśleć, że nadszedł czas, aby odświeżyć wystrój swojego mieszkania. Świetny pomysł! Pozwól swojej osobowości zabłysnąć, a będziesz czuć się szczęśliwy za każdym razem, gdy przejdziesz przez drzwi. Oto kilka sposobów, aby Twoje mieszkanie było tak świeże i nowe, jak żonkile przebijające się przez śnieg.

Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Jeśli możesz malować (koniecznie sprawdź umowę najmu i najpierw zapytaj zarządcę nieruchomości), nowy kolor może być właśnie tym. Jeśli nie chcesz zajmować się tak dużym projektem, nie możesz malować lub nie musisz go malować, nigdy się nie bój – istnieją inne sposoby, aby Twoje ściany wyglądały lepiej.

 • Zawieś dywanik
  Jeśli znajdziesz piękny dywan (lub odziedziczysz go od członka rodziny), rozważ powieszenie go na ścianie zamiast postawienia go na podłodze. Możesz to zrobić również z dużym kocem, zasłoną prysznicową lub zasłonami okiennymi.
 • Utwórz ścianę galerii
  Zawieś serię zdjęć, od podłogi do sufitu, na jednej ścianie. Jeśli nie chcesz umieszczać otworów w ścianie, użyj zdejmowanych haczyków lub drutu sznurkowego poziomo w poprzek ściany i zawieś zdjęcia za pomocą klipsów wzdłuż drutów. Jeśli uwielbiasz robić zdjęcia i masz ich na Instagramie, powiększ je i wydrukuj na płótnie, a następnie powieś je w dużej grupie. Teraz Twoi znajomi mogą przyjść i polubić Twoje zdjęcia osobiście.
 • Zakryj podłogi
  Dywaniki są przytulne, wesołe i wygodne na nogach. I tak, możesz nałożyć dywaniki na dywan. (Jest to świetne, jeśli masz także zwierzęta domowe – można je łatwo umyć, oszczędzając dywan, a nawet depozyt zabezpieczający, gdy pora się wyprowadzić).
 • Dodaj zasłony
  Nowe zasłony natychmiast zmienią wygląd wynajmowanego domu. Należy zmierzyć od karnisza (lub tam, gdzie ma być karnisz) do podłogi (lub do punktu, w którym zasłony mają się zatrzymać, np. U dołu ramy okna).
 • Jeśli nie chcesz lub nie możesz dodawać zasłon, zastanów się nad grafiką samoprzylepną, którą można łatwo kupić w sklepie hobbystycznym lub artystycznym. Inna alternatywa: przejdź do następnych lokalnych targów sztuki i kup świetny obraz lub witraż i powieś to w oknie.
 • Zdobądź półkę na książki
  Regały nie służą tylko do książek. Jeśli masz bezcenną kolekcję figurek Gwiezdnych Wojen lub sportowych pamiątek, jest to świetny sposób na zaprezentowanie swoich cennych rzeczy.
 • Kup roślinę
  Przynieś odrobinę wiosny do domu! Kwitnąca roślina doda kolor Twojemu domowi, wypełni niezręczną lub pustą przestrzeń i jest zdrowa, aby mieć go w domu.
 • Rozjaśnij wnętrze
  Nowa lampa podłogowa strategicznie umieszczona obok wygodnego krzesła stworzy przyjemny kącik do czytania. Jeśli masz lampy stołowe, które mogłyby skorzystać z aktualizacji, zastanów się nad zakupem nowych abażurów (lub wzorników tych, które masz).